Basen dla Aleppo jak polska flaga w tym mieście

Ksiądz Przemysław Marek Szewczyk, prezes Stowarzyszenia Dom Wschodni, które organizuje projekt „Płyniemy do Aleppo”, 30 listopada na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie, które ilustruje ten post i opatrzył następującym komentarzem:

„To zdjęcie zrobiliśmy tydzień temu w Aleppo. Dla mnie jest ono ikoną tego, co noszę w sercu od pierwszej wizyty w Syrii półtora roku temu: marzy mi się polski ślad na tej udręczonej ziemi. Chcę Was prosić o pomoc, bo żeby znak był czytelny i trwały, musimy zrobić to razem.

Franciszkanie w Aleppo budują centrum dla dzieci i młodzieży, żeby wśród ruin miasta stworzyć przestrzeń dla ich rozwoju. Nie mogą liczyć na finansowe wsparcie państwa, nie mają dotacji z Unii Europejskiej, nie istnieje żaden budżet obywatelski… Potrzebują naszej pomocy, a ja obiecałem, że w ich imieniu zwrócę się do Was z prośbą o pomoc. Jeśli dzięki naszej pomocy uda się zbudować basen w Aleppo, dzieciaki tego miasta będą trzymały w dłoniach polską flagę przez dziesięciolecia.

Żeby polska flaga dotarła do Aleppo, musi poknać dystans 2410 kilometrów. Jak można jej pomóc pokonać ten dystans? Za 44 PLN można skrócić drogę o 100 m wykupując symbolicznie taki dystans. Kupcie 100 m z dystansu dzielącego nas od Aleppo (a jak kogoś stać, to w sprzedaży są także całe kilometry), w czasie gdy robicie przedświąteczne zakupy… A jak już kupicie 100 m, to udostępnijcie ten post i zachęćcie znajomych do zrobienia takiego przedświątecznego prezentu dzieciakom z Aleppo.

Zakupu możecie dokonać przez internet, nie musicie ruszać się z domu: http://plyniemydoaleppo.pl/sprzedaz-kilometrow/

Przez cały adwent będę Wam o tym truł, bo widziałem na własne oczy, jak potrzebna jest w Aleppo ta franciszkańska inicjatywa I równocześnie wiem, jak są bezradni wobec jej kosztów. A z drugiej strony, kiedy patrzę na tłumy w galeriach handlowych przed Świętami, to doskonale wiem, że każdy znajdzie w portfelu 44 zeta na takie solidarnościowe 100 m.

A zatem, kupujcie metry i pomóżcie, żeby to co symbolizuje zdjęcie stało się realnym polskim śladem w Aleppo”.

2 thoughts on “Basen dla Aleppo jak polska flaga w tym mieście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *