Wycieczka do Ekwadoru — jak przygotować się do egzotycznej wyprawy

Podróże do egzotycznych krajów kuszą tajemniczością, marzeniami o rajskich plażach, ciepłym morzu. Jednym z kierunków coraz częściej obieranych przez turystów szukających ciekawego miejsca na wypoczynek jest Ameryka Południowa. Wycieczka do Ekwadoru zapewnia nie tylko wspaniałe widoki — dziką amazońską dżunglę, odmienność kulturową i obyczajową. Czy wyjazd do Ameryki Południowej wymaga specjalnych przygotowań?

Wycieczka do Ekwadoru od strony praktycznej: szczepienia, termin, wizy

Wycieczka do Ekwadoru, jeśli chcemy w pełni skorzystać z wysokich temperatur, powinna odbyć się w czasie naszych wakacji, czyli miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień. Panuje tam wtedy przyjemna temperatura sięgająca 18 stopni Celsjusza, a dodatkowo w lipcu jest najmniejsze ryzyko opadów. Co ciekawe, w okresie zimy, w najzimniejszym okresie termometry wskazują około 16 stopni Celsjusza.

Szykując się na wycieczkę do Ekwadoru, na około 2 miesiące przed planowaną podróżą warto odwiedzić lekarza medycyny podróży celem sprawdzenia konieczności poddania się obowiązkowym i profilaktycznym szczepieniom. Podróżujący muszą mieć szczepienia przeciwko WZW typu B, grypie, odrze, śwince, różyczce, meningokokom, pneumokokom, ale też ospie wietrznej i nade wszystko żółtej gorączce. Dodatkowo trzeba odświeżyć szczepienia przeciwko tężcowi, błonicy, krztuścowi. Obywatele naszego kraju zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobytach poniżej 90 dni. Gdy zamierzamy być dłużej, należy ubiegać się o wizę w konsulacie lub w Dyrekcji Generalnej ds. Migracyjnych i Cudzoziemców Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ekwadoru.

Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wycieczki do Ekwadoru?

Turyści mogą podczas wycieczki do Ekwadoru zobaczyć Pomnik Środka Świata, liczne zabytki imperium Inków i kolonialistów, jak np.: Starożytne ruiny Ingapirca. Do tego mogą podziwiać piękno i różnorodność krajobrazu: 60 wodospadów kaskadowych w miasteczku Banos, Cotopaxi — ogromny czynny wulkan stożkowy, a także Chimborazo — najwyższy szczyt Ekwadoru.